• Hem
  • Utbildade elever
  • terry-logo-2016

Utbildade elever

Diplomerade Medium: Under en privat konsultation träffar man mediet på tu man hand. Den information man får här brukar vara mycket djupare och intimare än den som ges under en medial demonstration, s.k. storseans.

Diplomerade Avancerade Medium: Här har eleverna gjort storseanser under utbildningen samt fördjupat sig i i arbetet som medium.Eleverna har under denna kurs inte fått lära sig s.k. ”Ghostbusting”, vilket innebär att man arbetar med paranormal undersökning på platser eller i hus där det finns ovanliga störningar i miljön.

Diplomerad Medial Undersökning och Rening (”Ghostbusting”): Eleverna har arbetat med paranormal undersökning på platser eller i hus där det finns ovanliga störningar i miljön.

Diplomerade Bergsmeditationsledare: Eleverna gör en 2-årig utbildning eller en påbyggnadsutbildning av Mediumutbildningen. De har alla haft meditationscirklar under utbildningen och mottagit ett diplom.

Diplomerade Lärare: De lärare som finns i vårt register har anmält att de är aktiva och tar emot elever för grundläggande utbildning i Intuition, Mentalt Mediumskap och Andlig Healing med Bergsmeditationen som grund.

Utbildade elever

  • Personer som presenteras här på sidan har alla uppvisat en F-skattsedel.

 

Katarina Stenfelt, Stockholm

Utbildad: Avancerad medium
Företag: Senzafine
Hemsida: senzafine.se
Mobil: 073-316 29 71

 


 

Siv-Marie Sjöberg, Björna

Utbildad: Medium, Avancerad medium
Företag: Siv-Marie Sjöberg
Mobil: 070-348 85 85
E-mail: siv-marie@hotmail.com

 


 

Yvonne Järbratt, Göteborg

Utbildad: Medium, Avancerad medium
Företag: Yvonne Järbratt
Mobil: 070-253 51 72
E-mail: yvonnej025@gmail.com

 


 

Anki Pettersson, Nora

Utbildad: Medium
Företag: Annikki Pettersson
Hemsida: ankipettersson.se
Mobil: 070-213 35 81
E-mail: anki001@hotmail.com

 


 

Gunilla Lundin, Undersvik

Utbildad: Medium, Avancerad medium, Husrening
Företag: Gunillas Hela Dig
Mobil: 070-310 81 54
E-mail: gunilla@gunillasheladig.se

 

 


 

Ingela Ludvigsson, Storuman

Utbildad: Husrening
Företag: Rofyllt
Mobil: 073-644 79 62

 

 


 

Agneta Leisjö, Sandöverken

Utbildad: Medium, Husrening
Företag: Hästmassage och Rehabilitering
Mobil: 070-541 62 67
E-mail: agneta.leisjo@telia.com

 


 

Nina Hed, Hudiksvall

Utbildad: Medium, Bergsmeditationsledare
Företag: Complexus
Hemsida: Complexus
Mobil: 070-372 51 93
E-mail: info@complexus.se

 


Marita Bladh, Örebro

Utbildad: Medium, Avancerad medium, Medial Undersökning och Rening, Lärare
Företag: Marita Bladh
Hemsida: maritabladh.se
Mobil: 073-774 59 65
E-mail: marita.e.bladh@gmail.com

 


 

Ingela Collin, Fanthyttan

Utbildad: Medium, Avancerad medium, Medial Undersökning och Rening
Företag: Maginas
Hemsida: Maginas.se
Tel/Mobil: 0581-51900 eller 070-306 06 43
E-mail: info@creativexperiences.com eller ingela@maginas.se


 

Malin Hellström, Kilafors

Utbildad: Medium, Medial Undersökning och Rening
Företag: Malin Hellström
Hemsida: malinhellstrom.com
Mobil: 073-804 42 97
E-mail: hellstrommalin@spray.se

 


Helene Jonsson, Vadstena

Utbildad: Medium, Avancerad medium, Medial Undersökning och Rening
Företag: Näckrosen
Hemsida: Näckrosen Helene
Tel/Mobil: 0143-201 51 eller 070-633 52 91
E-mail: jonsson_helene@yahoo.se

 


Yvonne Ohlsson, Stockholm

Utbildad: Medium, Avancerad medium
Företag: Zoma Center
Tel/Mobil: 08-640 18 72 eller 073-997 98 40
E-mail: zoma@tele2.se

 

 


Ingrid Röös, Höör

Utbildad: Medium
Företag: Viskande Änglar
Hemsida: viskandeanglar.n.nu
Mobil: 070-866 27 92
E-mail: roos.ingrid@hotmail.com

 


Lasse Rydström, Färjestaden

Utbildad: Medium, Avancerad medium, Medial Undersökning och Rening, Lärare
Företag: Lars-Olof Rydström
Hemsida: sevenheaven.se
Tel/Mobil: 0485-383 28 eller 073-995 87 78
E-mail: anitalrydstrom@gmail.com

 


Camilla Sahlén, Borås

Utbildad: Medium, Avancerad medium, Medial Undersökning och Rening
Företag: Zenhouse
Hemsida: zenhouse.se
Mobil: 073-617 88 78
E-mail: camilla@zenhouse.se

 


Sanna Hultin, Emmaboda

Utbildad: Medium, Bergsmeditationsledare
Företag: Nya Perspektiv
Hemsida: Nya Perspektiv
Mobil: 070-876 53 39
E-mail: sanna@nyaperspektiv.nu

 


Liz Emanuelsson, Göteborg

Utbildad: Avancerad Medium, Husrening
Företag: Andlig Balans
Hemsida: andligbalans.se
Mobil: 070-783 32 18
E-mail: liz@andligbalans.se

 


 

Eva Drufva, Linköping

Utbildad: Medium, Avancerad Medium, Medial Undersökning och Rening, Bergsmeditationsledare
Företag: Nya Insikter
Hemsida: evadrufva.se
Mobil: 0730-35 04 56
E-mail:eva.drufva@hotmail.com

 



Elisabeth Augustsson, Alingsås

Utbildad: Medium, Bergsledare
Företag: Tuvan Helhetsterapi
Hemsida:Tuvans Helhetsterapi
Mobil: 070-881 25 66
E-mail:info@tuvanhelhetsterapi.se

 


 

Izabella Dear, Stockholm

Utbildad: Medium
Företag:
Hemsida:http://www.dearangelandspirit.com
Mobil: 0703-25 11 15
E-mail: Mediumandhealing@gmail.com

 



Marianne Glimmerud, Sala

Utbildad: Avancerad Medium, Husrening
Företag: Mediala möten
Hemsida:http://medialamoten.weebly.com/
Mobil: 0702-37 79 19
E-mail: medialamoten@gmail.com

 



Helen Engström, Köping

Utbildad: Medium, Bergsledare
Företag: Harmony of spirit
Hemsida: www.helenengstrom.com
Mobil: 073-6269606
E-mail: info@helenengstrom.com

 



Anette Gidlöf, Örebro

Utbildad: Medium, Healer
Företag: Anette Gidlöf
Hemsida: www.anettegidlof.se
Mobil: 070-6267670
E-mail: anette.gidlof@gmail.com

 



Eva Storgaard, Västerås

Utbildad: Medium, Andlig healing
Företag: Våga Leva
Hemsida: www.vagaleva.se
Mobil:  073-25 22 117
E-mail: vagaleva@live.se 

 



Catariina Johansson, Sandhult

Utbildad: Medium, Husrening
Företag: Hjärtebro
Hemsida: www.hjärtebro.se
Mobil:  076-338 47 02
E-mail: catariina.johansson@hjartebro.se

 


 

Johan Hedvall, Örebro

Utbildad:
 Medium, Andlig healing
Företag: Hedvall Consult AB
Mobil:  070-250 33 66
E-mail: johan@hedvallconsult.se

 

 

  • map-sweden

    Några frågor?